O nas

Krótka historia

Przychodnia Weterynaryjna „Zwierzętarnia” powstała po to, aby rozszerzyć zakres usług weterynaryjnych w zakresie zwierząt egzotycznych, futerkowych, gadów, ptaków, a także psów i kotów.

Zespół Zwierzętarni tworzą lekarze, specjaliści z zakresu chorób psów i kotów, zwierząt futerkowych oraz chorób zwierząt nieudomowionych, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje w tych dziedzinach poprzez uczestnictwo w licznych warsztatach i szkoleniach.

Mamy nadzieję, że nasza wiedza, doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt diagnostyczny zapewni Państwa podopiecznym fachową opiekę w szerokim zakresie.

Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu farmakologicznym oraz chirurgicznym gryzoni, zwierząt egzotycznych oraz gadów i ptaków.

Posiadamy szpital, który pozwala na hospitalizację w odpowiednich warunkach klimatycznych naszych pacjentów. Podczas zabiegów stosujemy narkozę wziewną zapewniającą najbezpieczniejszy przebieg znieczulenia u Państwa pupili. 

Nasze godziny pracy

poniedziałek

9:00 - 20:00

wtorek

9:00 - 20:00

środa

9:00 - 20:00

czwartek

9:00 - 20:00

piątek

9:00 - 20:00

sobota

10:00 - 14:00

niedziela

Nieczynne

Nasi lekarze

Małgorzata Jóźwik

Lekarz weterynarii, specjalista chorób zwierząt futerkowych, specjalista chorób psów i kotów, kierownik Przychodni.

Absolwentka (2006) Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie.

Posiada kilkuletni staż pracy w jednej z łódzkich całodobowych Lecznic Weterynaryjnych.

Zajmuje się interną kotów i psów, dermatologią, stomatologią, diagnostyką laboratoryjną, lecznictwem królików, gryzoni, a przede wszystkim ukochanych tchórzofretek.

W roku 2010 i 2011 otrzymała od Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek tytuł "lekarza przyjaznego fretkom".

Aleksandra Bobińska

Lekarz weterynarii, specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych, absolwentka (2015) Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 

Pasjonatka szczurów, gryzoni, wiewiórek i innych ssaków egzotycznych oraz kotów.

W naszej Przychodni zajmuje się głównie stomatologią królików i gryzoni oraz chirurgią miękką zwierząt egzotycznych. 

Olimpia Bilińska

Lekarz weterynarii, Absolwentka (2016) Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W trakcie nauki na kierunku Radiologia Weterynaryjna.

Posiada roczny staż pracy na Katedrze Radiologii i Ultrasonografii UP w Lublinie.

Autorka licznych publikacji w prasie weterynaryjnej z zakresu diagnostyki obrazowej. W trakcie studiów kilkuletnia przewodnicząca Koła Naukowego Sekcji Zwierząt Egzotycznych.

Pasjonatka ssaków małych i dużych. Obecnie posiadaczka 5 świnek morskich, 2 kotów oraz szczurów.

W naszej przychodni zajmuje się diagnostyką obrazową (RTG/USG), leczeniem i profilaktyką psów, kotów, zajęczaków i gryzoni, a także wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne.

Karolina Gradecka

Lekarz weterynarii, Absolwentka (2015) Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie. Member Royal College of Veterinary Surgeons.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Schronisku dla Zwierząt w Łodzi, Przychodni Weterynaryjnej Zwierzętarnia oraz ponad rok praktykowała w Wielkiej Brytanii w lecznicach specjalizujących się w szeroko pojętych zwierzętach towarzyszących.

Pasjonatka behawiorystyki i kynologii, niestrudzenie pracująca również z psami ras dużych, niebezpiecznych oraz wszystkimi psiakami uznawanymi przez resztę świata za "trudne" i "nieprzewidywalne". 

Pasjonatka kotów, obecnie właścicielka trzech, uratowanych z trudnych warunków.

W naszej Przychodni zajmuje się leczeniem i chirurgią psów, kotów oraz małych ssaków. Pasjonuje się chirurgią miękką, stomatologią oraz anestezjologią psów i kotów.

Izabela Piórkowska

Lekarz weterynarii, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych, absolwentka (2011) Wydziału Medycyny Weterynaryjnaj na SGGW w Warszawie.

Od 2013 roku pracuje w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi na stanowisku lekarza weterynarii.  Członek American Association of Zoo Veterinarians (AAZV) i European Association of Zoo and Wildlife Veterinarians (EAZWV).

Miłośniczka kotów, wcześniej pracowała w warszawskiej fundacji Koteria, opiekującej sie bezdomnymi kotami.

Zajmuje się interną i neurologią kotów oraz leczeniem zwierząt egzotycznych (ptaki, gady i inne).

Patrycja Karp

Lekarz weterynarii, absolwentka (2019) Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 

Podczas studiów odbyła praktyki w Lublinie w Klinice Całodobowej specjalizującej się w leczeniu psów i kotów oraz w Przychodni Specjalistycznej dla Zwierząt Egzotycznych. Staż w Przychodni "Zwierzętarnia".  

Pasjonatka gadów oraz małych ssaków.

W naszej Przychodni zajmuje się głównie interną królików, gryzoni, a także profilaktyką psów i kotów.

Izabella Maziarz

Lekarz weterynarii, absolwentka (2019) Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. 

Doświadczenie podczas studiów zdobywała w wielu lecznicach "egzotycznych" głównie we Wrocławiu i Warszawie, jako lekarz w Przychodni Weterynaryjnej w Świdnicy. Uczestniczka wielu kongresów i konferencji na temat chorób zwierząt egzotycznych. Prowadziła również wykłady dla studentów "egzotycznych" kół naukowych. Aktywnie pomaga w organizacjach prozwierzęcych.

Pasjonatka małych ssaków egzotycznych oraz gadów i ptaków. Największą miłością jednak darzy pacjentów dzikich. 

W naszej Przychodni zajmuje się głównie interną i chirurgią zwierząt egzotycznych - gryzoni, zajęczaków, gadów i ptaków oraz wykonuje podstawowe zabiegi stomatologiczne.